وبینار های برگزار شده

پروژه دانش آزاد تاک با هدف انتقال دانش میان فارسی زبانان شکل گرفته است. این پروژه قصد دارد تا پلی میان متخصصان و "دانش جو" های فارسی زبان ایجاد کند تا با استفاده از این بستر مجازی به تبادل تجربه و دانش بپردازند.

Image

از ER Diagram و معماری سه لایه گرفته تا مایکروسرویسها روی ابر، میزگردی برای گفتگو درباره معماری نرم افزار و سیر تغییرات آن در دو دهه اخیر

مشاهده
Image

برای رقابت در دنیای توسعه مدرن فرانت اندها، تکنولوژی ها و استاندارد های زیادی با سرعت سرسام آور درحال همه گیر شدن هست و دیگر تنها به صورت انحصاری برای گوگل و فیس بوک نیستند.پیشرفت Vue.js هم با ارائه نسخه 2 این فریم ورک بسیار فراتر از تنها یک فریم ورک سبک رفت (البته تمامی قابلیت های جدید به صورت اختیاری اضافه شدند.

مشاهده
Image

تست دستی توسط شخصی که در مقابل یک کامپیوتر نشسته است و با دقت مراحل تست را اجرا می‌کند، انجام می‌شود. تست اتوماتیک به معنای استفاده از یک ابزار اتوماسیون برای اجرای مجموعه Test Caseهاست. نرم‌افزار اتوماسیون همچنین می‌تواند داده‌های تست(Test Data) را در سیستم تحت تست(System Under Test-SUT) وارد کرده، نتایج مورد انتظار(Expected Result) و نتایج واقعی(Actual Result) را مقایسه نموده و گزارش‌های تست(Test Report) را به صورت دقیق تولید کند. اتوماسیون تست نیازمند سرمایه‌گذاری مالی و تخصیص منابع قابل توجه است.

مشاهده
Image

در این سمینار که در همایش داکر ۹۵ در تهران برگزار شد نگاهی داشتیم به کوبرنتیس (Kubernetes) به عنوان بستری برای توسعه مایکروسرویسهایی که مبتنی بر کانتینرهای داکری هستند.

مشاهده
Image

داکر (Docker) و به طور کلی Containerها یکی از داغ ترین تکنولوژیهای روز نرم افزار دنیاست که علیرغم سابقه طولانی استفاده در شرکتهایی مانند گوگل، به تازگی به عرصه عمومی نرم افزار راه پیدا کرده است. در این وبینار سعی داریم نگاهی مقدماتی به مفاهیم و تواناییهای این مجموعه ابزار بیندازیم و تعدادی از روشهای استفاده از آن را برای تولید و انتشار بسته های نرم افزاری به صورت کاراتر بررسی کنیم.

مشاهده
Image

در این وبینار قصد داریم علت نیاز به الگوی CQRS در پروژه های مبتنی بر DDD را بررسی کنیم، خواستگاه CQRS را از دیدگاه پدید آورنده ی آن (Grek Young) معرفی کرده و ملزومات استفاده از Event Sourcing به عنوان مکانیزم ذخیره سازی را بیان کنیم.

مشاهده