وبینار آشنایی با زبان Go

ارئه دهنده : امیر رضا قادری

در این وبینار قصد داریم نگاهی داشته باشیم به زبان برنامه‌نویسی Go. از آنجایی که تعریف و تمجدید از تکنولوژی های تازه و هیجان برانگیز کار آسانی است، در این ارائه سعی خواهیم داشت که موضوع را با رویکردی منتقدانه بررسی کنیم تا سوای از امکانات جالب و مفید این زبان، با نقاط ضعف و کمبودهای آن نیز آشنا شویم!

درباره این وبینار :

زبان Go زبان بسیار قدرتمند و پیشرفته‌ای است که در آینده‌ای نه چندان دور در بیشتر پروژه‌های موفق و بزرگ دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید تعجب کنید اگر بدانید Go در برخی خصوصیات خود 20 الی 50 برابر از زبان‌های دیگر بهینه تر و سریع تر است.

Go زبانی است که برای نیازهای امروز برنامه نویسان طراحی شده است. تمامی سعی طراحان بر این بوده که بتوانند تناسبی بین قدرت، سرعت و سادگی ایجاد کنند. ایده‌هایی که در آن بکار رفته با دقت و وسواس زیادی انتخاب و پیاده سازی شده اند. طبق گفته تیم توسعه، بر سر بعضی از قابلیت‌های زبان تا یک سال بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

Rob Pike عنوان می‌کند که ایده اولیه آن‌ها ساخت یک زبان سیستمی بود که بتواند جایگاه مناسبی برای C++ باشد. در روزهای اول، حتی سایت پروژه هم Go را به عنوان زبانی برای برنامه نویسی سیستم معرفی می‌کرد. اما با گذشت زمان متوجه شدند که تاکید آن‌ها بر سادگی، باعث شده نظر برنامه نویسان زبان‌های سطح بالاتری مثل Python یا Ruby هم به Go جلب شود؛ این قضیه برای تیم توسعه هم جالب بود.

در واقع می‌توان گفت که Go با ظرافت فراوان قدرت و سرعت زبانی مثل C را با سهولت و سادگی زبانی مثل Python ترکیب کرده. به همین دلیل قادر است طیف بسیار وسیعی از برنامه‌ها را پوشش دهد، از برنامه‌های سیستمی گرفته تا برنامه‌های ساده چند خطی.

با اینکه Go مستقیما از طرف گوگل پشتیبانی می‌شود، ولی یک زبان کاملاً آزاد است و تحت کنترل هیچ شرکتی نیست. Pike اعلام کرده که برای اثبات این موضوع، از قصد هیچ لوگو‌ای از شرکت گوگل را در سایت این زبان قرار نداده اند!


دانلود فایل ها