ابزار های توسعه مدرن وب و فریم ورک Nuxt.js

ارئه دهنده : پویا پارسا

برای رقابت در دنیای توسعه مدرن فرانت اندها، تکنولوژی ها و استاندارد های زیادی با سرعت سرسام آور درحال همه گیر شدن هست و دیگر تنها به صورت انحصاری برای گوگل و فیس بوک نیستند.پیشرفت Vue.js هم با ارائه نسخه 2 این فریم ورک بسیار فراتر از تنها یک فریم ورک سبک رفت (البته تمامی قابلیت های جدید به صورت اختیاری اضافه شدند.

درباره این وبینار :

درباره وبینار

این هفته بیست و پنجمین وبینار تخصصی نرم افزار به زبان فارسی را با موضوع معرفی ابزار های توسعه مدرن وب و فریم ورک ناکست جی اس برگزار می‌کنیم. این وبینار به صورت آنلاین جمعه همین هفته و با استفاده از سرویس وبینار ایوند (SkyRoom) برگزار خواهد شد. شرکت در این وبینار کاملا آزاد است و از دوستانی که مایل به شرکت هستند درخواست می کنیم که بلیت این رویداد را تهیه نمایند.


Nuxt.js چیست؟

 

برای رقابت در دنیای توسعه مدرن فرانت اندها، تکنولوژی ها و استاندارد های زیادی با سرعت سرسام آور درحال همه گیر شدن هست و دیگر تنها به صورت انحصاری برای گوگل و فیس بوک نیستند.پیشرفت Vue.js هم با ارائه نسخه 2 این فریم ورک بسیار فراتر از تنها یک فریم ورک سبک رفت (البته تمامی قابلیت های جدید به صورت اختیاری اضافه شدند و انعطاف پذیری و سادگی حفظ شده) از جمله Code spliting ، PWA، SSR و ... توسعه فرانت اند با پشتیبانی از تمامی این تکنولوژی ها کاری بسیار زمان بر، پیچیده و تخصصی است و عملا استارتاپ ها به جای تمرکز بر روی هدف اصلی (پیاده سازی محصول) درگیر پیچیدگی های کانفیگ پروژه و تعیین استاندارد برای ساختار کد های فرانت می شدند. فریم ورک Nuxt (در مقابل Next برای React!) کار توسعه با به روز ترین تکنولوژی هارو بسیار ساده تر و دلنشین تر میکند و بستری استاندارد برای توسعه تیمی در اختیار میگذارد. این فریم ورک به صورت رسمی با همکاری تیم توسعه Vue و همچین ارتباط با تیم Next در حال توسعه هست.


جزئیات رویداد

وبینار این هفته در مورد توسعه وب اپلیکیشن های مدرن مبتنی بر فریم ورک ویو و ناکست جی اس هست. بعد از ارائه مطالب و آشنایی با مقوله (حدود ۴۵ دقیقه) یه گپ دوستانه با هم خواهیم داشت و می‌تونید سوال ها و مشکلاتتون رو بپرسید و در مورد مطالب صحبت شده بحث کنیم. (حدود ۴۵ دقیقه)


عناوین مورد بحث:

  • معرفی وب اپلیکیشن های مدرن مبتنی بر JamStack و مقایسه با MVC
  • مفاهیم SSR و PWA و لزوم استفاده از آن‌ها
  • معرفی فریم ورک Vue.js و مقایسه با فریم ورک های مشابه
  • معرفی فریم ورک Nuxt.js و مقایسه با فریم ورک های مشابه
  • روند توسعه ماژولار و مقایسه با روش های مبتنی بر Boilerplate
  • تجربه مهاجرت در مجموعه علی بابا


دانلود فایل ها